KONST / Litografier / Litografi 12213207
nr 1221 3207
Litografi
Monica Haglund, Man. Signerad, numrerad 1/15. Motivet: 52x28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:28:46
3/12 18:23:46
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta